
Sam Jongejan maakte al eerder een wonderschoon doelpunt tegen GOZ én zonder iets af te doen aan de andere doelpuntenmakers, was het derde doelpunt tegen OHVV weer van een voetballende schoonheid. Sam wisselde kort voor tijd met broer Lars. Helaas werd juist zijn doelpunt wegens buitenspel niet toegekend. Tsonge, sjong-uh, sjongejan.
Nadat de zon tevoorschijn was gekomen vroeg iedereen zich waarom was uitgeweken van grasveld 1 naar het kunstgrasveld 3. In korte tijd viel er zoveel regen dat de consul na een herkeuring besloot de grasvelden af te keuren.
Huidige trainer van OHVV, Peter Marcel Nauta, leidde de rood gelen van 2018 tot 2023. Teamleider van OHVV, Richard Kruithof, was op Sportpark West actief van 2013 tot 2023. De huidige aanvoerder van OHVV, Bryan van der Laan (nr 10) speelde, met een onderbreking, 159 officiële wedstrijden voor Rozenburg. Het weerzien op Sportpark West zal na de 3-0 nederlaag niet fijn aandoen.
Foto links: spaarzaam moment voor het Rozenburg doel. Shih-Fa Steehouder neemt hoekschop voor OHVV.

Rozenburg startte voortvarend. Al na negen minuten schiet de gelanceerde Max Ruitenberg de 1-0 binnen. De op maat gegeven assist kwam van Jasper Hoogwerf. Rozenburg speelde in een hoog tempo en creëerde ruimte waardoor de thuisploeg continue gevaarlijk was. Dat overwicht werd twee minuten na de openingstreffer uitbetaald.
Tim Bekker krijgt de bal na een mislukte pass van OHVV. Tim speelt in de vrije ruimte over een meter of twintig meteen Sam Jongejan aan. Die zet de bal direct voor. De inlopende Jasper Hoogwerf houdt twee OHVV verdedigers bezig en Damian van de Ridder kan de doorgeschoten bal oppikken en terugleggen op Sander Kraaijeveld. Die bedenkt zich geen moment en schiet vanaf de rand zestien succesvol de 2-0 binnen.
Na amper een kwartier overstrekt Elroy van Seventer zich na een sprint om de bal te onderscheppen. Hij moest zich laten vervangen door Owen de Meersseman. Owen viel later in de wedstrijd ook geblesseerd uit en Jordy Baert verving hem.
OHVV mocht van geluk spreken dat de ruststand slechts 2-0 was. Met behoorlijke reddingen van OHVV doelman Thijs Oostrijck en verdedigend kunst en vliegwerk bleef de schade beperkt.

Foto boven: de bank. Maid Redzic, Elroy van Seventer (geblesseerd uitgevallen), Lars Jongejan, Wessel Boertje, Yordus Juan Ramirez, pupil van de week Kyen van Teunenbroek en Jordy Baert.
Ook in het tweede bedrijf bleef Rozenburg bij de les maar hoefde niet tot het uiterste te gaan. Echte doelpogingen waren er genoeg, maar de afronding werd niet in de eindstand tot uitdrukking gebracht. Pas in de 54ste minuut zet Sam Jongejan zelf de aanval op. Hij wordt aangespeelt en zet zichzelf met een sleep- en kapbeweging vrij om vervolgens OHVV doelman Thijs Oostrijck met een fraaie lob te verschalken, 3-0.
Max Ruitenberg mist het doel en Jordy Baert schiet rakelings over. Lars Jongejan vervangt zijn broer Sam. Maar waar de ene Jongejan scoort, wordt het doelpunt (4-0) van de invaller wegens buitenspel niet toegekend.
Dat OHVV een moeilijke wedstrijd speelde blijkt onder andere uit de vijf gele kaarten en een directe rode kaart voor natrappen.






